Jan Kohout

JUDr. Jan Kohout

Partner, Praha, Česká republika


Specializace:
TMT, Bankovnictví a finance, Kapitálové trhy, Korporační právo, Energetické právo, Insolvence a restrukturalizace, Nemovitosti, Fúze & akvizice
Reference
Poskytování právního poradenství Raiffeisenbank a.s., Poskytování právního poradenství investorům, Poskytování právního poradenství česko-slovenské private-equity skupině, Poskytování právního poradenství Raiffeisenbank a.s.

Jan Kohout je advokátem České advokátní komory a partnerem advokátní kanceláře PRK Partners. Působí také jako vedoucí právník ruské sekce kanceláře.

V posledních letech se kromě rozvoje ruské sekce věnuje zejména projektovému financování, restrukturalizačním projektům, fúzím a akvizicím a právním vztahům k nemovitostem. Od podzimu 2012 také poskytuje poradenství velkým korporacím v oblasti přípravy na změnu vyvolanou přijetím nového občanského zákoníku a souvisejících předpisů.

Jan byl vychován v bilingvním prostředí a je rodilým mluvčím v českém i ruském jazyce, také plynně hovoří anglicky.

Je členem představenstva Komory pro hospodářské styky se SNS, a působil jako externí zástupce Svazu průmyslu České republiky ve výboru pro mezinárodní vztahy a vztahy mezi EU a Ruskou federací v organizaci BUSINESSEUROPE v Bruselu. Dále k jeho aktivitám patří například členství v Radě spolku pro komorní hudbu při České filharmonii.

Jan je zmiňován a doporučován jako přední odborník v oblasti bankovnictví, financí a TMT různými direktoráři a publikacemi, včetně Chambers Europe, The European Legal 500, Best Lawyers a Legal Experts.

 

 

Contact Jan Kohout

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?