Zbyněk Loebl

Mgr. Ing. Zbyněk Loebl LL.M.

Advokát, Praha, Česká republikaSpecializace:
Compliance Program, Ochrana osobních údajů, Právo informačních a komunikačních technologií (ICT)

Zbyněk Loebl je odborníkem na právo internetu, konvergentních služeb, elektronických komunikací, elektronického obchodu, ochrany osobních údajů, bezpečnosti a duševního vlastnictví.

Zbyněk získal magisterský titul na Právnické fakultě Masarykovy Univerzity v Brně, dále získal titul LL.M. na Queen Mary & Westfield College v Londýně a titul Ing. na fakultě zahraničního obchodu na VŠE v Praze.

Po stáži v Londýně Zbyněk pracoval jako senior právník u Sipovic & Partners. V letech 1995-2006 působil jako partner a později jako vedoucí partner v Central European Advisory Group. Zbyněk byl rovněž externím poradcem Rozhodčího soudu při HK ČR a AK ČR (2007-2009) a pracoval jako senior právník v Rowan Legal (2010-2012). Po několik let byl členem Rozkladové komise ÚOOÚ ČR. Zbyněk je jedním ze zakladatelů společnosti Youstice, která se specializuje na online řešení sporů. K PRK Partners se připojil v roce 2016.

Jako jediný právník ze střední Evropy působil od počátku v IT Law Europe, volném sdružení právníků, specializujících se na právo moderních technologií. Několik let rovněž působil jako český představitel v International Technology Law Association. Zbyněk se podílel na řadě mezinárodních projektů v oblasti přeshraničních online řešení sporů.

Zbyněk hovoří plynně česky a anglicky.

Contact Zbyněk Loebl

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?