Chambers Europe Awards 2010

Praha, 21. května 2010

kriz_2010_web.jpg

Martin Kříž, partner PRK Partners přebírá cenu na vyhlašování v Londýně.

PRK Partners se stala nejlépe hodnocenou českou advokátní kanceláří. 20. května jí byla v Londýně udělena prestižní cena Národní právní firma roku 2010 (National Law Firm of the Year). V rámci The Chambers Europe Awards for Excellence 2010 tak získala nejvyšší ocenění pro Českou republiku.

„Získání této významné evropské ceny je odměnou, která vyzdvihuje kvalitu naší práce. Těší nás, že naše práce je hodnocena pozitivně,“ řekl Radan Kubr, senior partner advokátní kanceláře PRK Partners.

Cenu za kvalitu poskytování právních služeb uděluje renomovaná agentura Chambers and Partners, která každoročně hodnotí advokátní kanceláře ve 175 zemích světa. „Úspěch naší advokátní kanceláře není dílem náhody, ale výsledkem společného úsilí o profesionální dokonalost a vysoký standard našich služeb a s tím související důvěry našich klientů. Nejvyšší příčku oborového žebříčku bereme jako výzvu do příštích let,“ doplnil Radan Kubr.

PRK Partners poskytuje domácím a mezinárodním klientům právní služby již sedmnáctým rokem a za svého působení si vybudovala silnou reputaci nejen v ČR, ale i v zahraničí. PRK Partners se soustředí především na oblasti bankovnictví, kapitálových trhů, fúzí a akvizic, restrukturalizací, všeobecného korporačního práva, práva nemovitostí, pracovního práva, soudního a arbitrážního řízení.

Během posledního roku PRK Partners například poskytovala poradenství z hlediska českého a slovenského práva společnosti CVC Capital Partners v souvislosti s její akvizicí středoevropských provozů společnosti Anheuseur Busch InBev, včetně Pivovarů Staropramen, v hodnotě 2,23 mld. EUR; poskytovala poradenství New World Resources a společností skupiny při emisi dluhopisů v hodnotě 475 mil. EUR; poskytovala poradenství společnosti Dalkia při prodeji 85 % Dalkia Ústí nad Labem (4,8 mld. Kč) a 15 % Dalkia Česká republika (3,1 mld. Kč) společnosti ČEZ; poskytovala právní služby při uzavírání kolektivních smluv společností Advanced World Transport a AWT Rekultivace (1 mld. Kč) a radila Komerční bance a The Royal Bank of Scotland v souvislosti se syndikovaným úvěrem pro společnost Bonatrans (2,2 mld. Kč).

europe_winner_badge.jpgChambers and Partners vydávají od roku 1990 na základě vlastních průzkumů světoznámé ročenky Chambers Guides, které hodnotí kvalitu práce advokátních kanceláří celkem ve 175 zemích. Na sto zkušených rešeršistů hovoří s klienty a zjišťuje, které právnické firmy využívají a jak je hodnotí z hlediska jejich odbornosti a kvality služeb. Seznamy Chambers obsahují nezávislé ohodnocení (žebříček) a komentář. Pro ročenku Chambers Europe byly uskutečněny tisíce rozhovorů po celé Evropě. Prováděl je tým 30 stálých výzkumníků po dobu 12 měsíců. Hodnotící kritéria zahrnovala odbornou právní znalost, profesionální chování, kvalitu zákaznického servisu, obchodní inteligenci, svědomitost, nasazení a další charakteristiky nejvíce oceňované klienty.

Kontakt:

Jan Macke, PRK Partners
e-mail: jan.macke@prkpartners.com
gsm: 602 147 575

Helena Nevečeřalová, EMC Public Relations
e-mail: hneveceralova@emcgroup.cz
gsm: 775 860 167